AfisCompEd 20161128 29 001Echipa proiectului CompEd, prin Departamentul de Sociologie şi Asistenţă Socială, vă invită la workshop-ul internaţional:

Peer workers’ contributions in developing welfare, health and social services -  collaboration between education and peer workers

Sala Ferdinand, corp A, Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi,

28-29 noiembrie, 2016.

Program workshop

Prezentările şi dezbaterile vor fi animate de echipe mixte, formate din profesori, studenţi şi practicieni români şi norvegieni.

Proiectul CompEd -  Comparing Collaboration in Education and Practice in the Health and Welfare Field -  este realizat cu sprijinul financiar primit în cadrul Programului de burse SEE – RO15, proiecte de cooperare de mica anvergura, contract 11/02.09.2016.

Promotor de proiect: Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi.

Partener: Norwegian University of Science and Technology, Trondheim, Norvegia.