Un nou program de masterat in domeniul Asistenta Sociala: Lifelong Well-being and Healthy Ageing [LIFELINE]

POSTER

Programul
se va desfasura in limba engleza fiind dezvoltat In cadrul Aliantei Universitare Europene EC2U - European Campus of Citiy-Universities.

LIFELINE beneficiaza de o echipa interdisciplinara si internationala, avand profesori din Facultatile de: Filosofie si Stiinte Social-Politice, Psihologie si Stiintele Educatiei, Educatie Fizica si Sport, Drept, Economie si Administrarea Afacerilor.
Studentii vor putea desfasura mobilitati de studiu in universitatile: Poitiers (Franta), Turku (Finlanda), Salamanca (Spania), Coimbra (Portugalia), Pavia (Italia), Jena (Germania).

Inscrieri in sesiunea de toamna, 2021: 6, 7, 8 septembrie, in cadrul facultatii de Filosofie si Stiinte Social-Politice.