Vineri, 17 noiembrie 2023, va avea loc Târgul de oferte de practică, voluntariat și internship în domeniul asistenței sociale, Ediția a VIII-a, organizat de Departamentul de Sociologie, Asistență Socială și Resurse Umane

Târgul se va desfășura în intervalul 12:00 - 14:00, în Holul Rotonda Sud, Corp A (Intrarea Facultății de Filosofie și Științe Social-Politice).

Scopul acestui eveniment este de a veni în întâmpinarea nevoilor studenților de familiarizare cu furnizorii de servicii sociale precum și construirea unui cadru care sp faciliteze o integrare profesională cu succes pe piața muncii. Cu acest prilej, studenții sunt invitați să vizioneze prezentările și ofertele de stagii de practica, voluntariat și internship ale organizațiilor partenere evenimentului.

Intrarea este liberă!