ZILELE ASISTENŢEI SOCIALE

Ediția a XII-a

Agenda Evenimentului

Departamentul de Sociologie, Asistență Socială şi Resurse Umane în parteneriat cu Sucursala Teritorială Iași a Colegiului Național al Asistenților Sociali din România vă invită să participați la ZILELE ASISTENŢEI SOCIALE, Ediția a XII-a, cu tema: „BUEN VIVIR – Un viitor comun pentru o schimbare transformatoare”

Zilele Asistenţei Sociale reprezintă un moment de analiză a serviciilor și problemelor sociale, a succeselor şi obstacolelor profesionale, dar și o oportunitate de a celebra şi recunoaște contribuţia asistentelor sociale, a asistenţilor sociali în societate.

Tema anului 2024 este „BUEN VIVIR – Un viitor comun pentru o schimbare transformatoare”, accentuând rolul vital al asistentelor sociale, al asistenţilor sociali în conturarea unui viitor durabil.

Pentru participarea la eveniment vă rugăm să vă completați formularul disponibil  aici

Intrarea este liberă. Participarea este gratuită.
Joi, 28 martie 2024, 9:30-13:00
Aula Magna „Mihai Eminescu” (Corp A) a Universităţii ”Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi