Facultatea de Filosofie si Stiinte Social-Politice anunta desfasurarea, in perioada 15-16 mai, 2018, a Conferintei internationale:

Recent Trends in Social Sciences (5th edition).
Innovative Practices in Long Term Care(4th edition)

Afișul conferinței

Afis

Co-organizatorul acestui eveniment este compania Bella Romania.

Activitatea va angaja în dezbateri colegi din universitatile partenere - Gabriele d'Annunzio University Chieti-Pescara, Italy; University of Brno, Czech Republic; Pablo de Olavide University, Sevilla, Spain -, din asociatii profesionale: E.D.E. (European Association for Directors and Providers of Long-Term Care Services for the Elderly) si ADIV Romania (Asociatia Directorilor de Institutii pentru persoanele Varstnice) -, precum si cercetãtori, doctoranzi şi masteranzi, reprezentanţi ai altor organizaţii interesate de tema.

Studentii sunt invitati sa redacteze un eseu sustenabil, pe tema: EXCELENTA SI INOVARE IN SERVICIILE SOCIALE PE CARE LE VOI PRIMI PESTE 50 DE ANI - termen de predare: 10 mai, 2018 .
 Cele mai apreciate 5 eseuri vor fi rasplatite cu excursii in strainatate  si in tara.
Detalii pe pagina web a conferintei:
Site RTSS_LTC

Persoana de contact din partea UAIC:
Prof.univ.dr. Daniela Soitu

Sali: Aula Magna "Mihai Eminescu|, Sala de Conferinte a rectoratului UAIC - Sala Ferdinand, Sala Pasilor pierduti

Incepere: 15 mai, ora 9.00
Incheiere: 16 mai ora 18.00