Lansare de carte & Masă rotundă: Gânditori români în cultura universală

Joi, 25 martie 2021, ora 18:00

lansare Ganditori FB

Editura Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași și Centrul de Hermeneutică, Fenomenologie și Filosofie practică din cadrul Facultății de Filosofie și Științe Social-Politice (UAIC) vă invită joi, 25 martie 2021, ora 18.00, la dezbaterea prilejuită de lansarea volumului Gânditori români în cultura universală, editat de Horia Vicențiu Pătrașcu și publicat în colecția Sophia la Editura UAIC.

Vor participa, alături editorul volumului și de membrii Centrului de Hermeneutică, Fenomenologie și Filosofie practică, autorii cu contribuții în volum: Ștefan Afloroaei, Ramona Ardelean, Beatrice Adriana Balgiu, Petru Bejan, Leria Ileana Boroș, Ovidiu Caraiani, Viorel Cernica, Horia Cinteză, Adam Coman, Leonid Dragomir, Cristian Iftode, Maria Micle, Cornel Florin Moraru, Mihaela Pop, Adrian Claudiu Stoica, Elena Tîrziman și Mircea Toboșaru.

Moderatorul întâlnirii va fi George Bondor, coordonatorul colecției Sophia.

Întâlnirea  se va desfășura pe platforma Google Meet și va putea fi urmărită accesând link-ul: meet.google.com/rox-igdi-nxt.

Cuprinsul lucrării poate fi consultat pe site-ul Editurii: