Seria de workshop-uri pentru pregătirea examenului de

Bacalaureat la disciplina Sociologie

În perioada 08 mai - 05 iunie 2024, Departamentul de Sociologie, Asistență Socială și Resurse Umane, din cadrul Facultății de Filosofie și Științe Social-Politice, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași organizează Seria de workshop-uri pentru pregătirea examenului de Bacalaureat la disciplina Sociologie.

Rolul workshop-urilor este de a oferi elevilor oportunitatea de a învăța, aplica și consolida cunoștințele de sociologie în pregătirea pentru examenul de Bacalaureat. Activitățile sunt susținute de cadre didactice universitare din Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Pot participa elevi din toate liceele din România. Înscrierea elevilor se face prin completarea formularului disponibil aici  .

Înscrierile se fac până la data de 7 mai 2024, ora 20:00.

Workshop-urile se vor desfășura în format online, în perioada 8 mai – 5 iunie 2024.

Participarea elevilor este gratuită.

Mai multe informații ...