Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” Iaṣi, prin Facultatea de Filosofie şi Ştiinte Social-Politice, Departamentul de Sociologie, Asistenţă Socială şi Resurse umane organizează, în perioada 15-16 mai, 2024, CONFERINŢA INTERNAŢIONALĂ „SISTEME INTEGRATE ÎN ÎNGRIJIREA PE TERMEN ÎNDELUNGAT”.

AGENDA EVENIMENTULUI

La a VIII-a ediţie, conferinţa organizată de Universitate şi TZMO România este rodul cooperării cu Federaţia Furnizorilor de Îngrijire pe Termen Lung, cu Ministerele Muncii şi Protecţiei Sociale, respectiv al Familiei şi Egalităţii de Şanse.

Intervenţiile reflectă noutăţi ale îngrijirii persoanelor vârstnice, cu dizabilităţi, dar şi practici şi politici sociale. Participanţii provin din România, Marea Britanie, Polonia, Lituania, având experienţă decizională, academică şi practică, de gestionare şi de furnizare de servicii sociale.

Programul este accesibil la: www.isoltc.ro