AfisZAS UAIC ST 2016 001

Departamentul de Sociologie şi Asistenţă Socială, în parteneriat cu Sucursala Teritorială Iași a Colegiului Național al Asistenților Sociali din România organizeazã marţi, 22 martie, 2015, în cadrul Zilelor Asistenţei Sociale, a doua ediţie a Conferinţei naţionale: Promovarea demnitãţii umane: profesionişti şi servicii sociale.
În sesiunea de deschidere - cu începere de la ora 9.30, în Aula Magna  “Mihai Eminescu” a Universitãţii “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi - vor conferenţia personalitãţi în domeniu pe tema: Promovãrii demnitãţii şi unitãţii oamenilor.
Atelierele de lucru pe care le organizãm împreunã cu parteneri instituţionali vor crea ocazia dialogului pe teme precum:

1. Programe integrate de prevenire în asistenţa socialã (11-12.30, Sala de Conferinte a Rectoratului / Sala Ferdinand)
  2. Cum am învins sistemul? Provocãri ale profesiei de asistent social (11-12.30, Aula Magna “Mihai Eminescu)
  3. Demnitatea umanã în probaţiune (13-15, P9)
  4. Domenii noi de cercetare în asistenţa socialã (13-15, D1)

AGENDA EVENIMENTULUI