Conferința RegenerARTE urbană: cum modelăm orașul prin artă și implicare civică?

Dacă ești student(ă) la licență și vrei să descoperi mai multe despre despre graffiti, relația dintre street-art și regenerare urbană, implicare civică prin artă, modalități de intervenție în spațiul urban, rolul industriilor creative în dezvoltarea orașului, relația artiști stradali – autorități și multe altele, te invităm luni, 13 mai, de la ora 14, în sala D2 (corp D).

Invitații noștri vor fi reprezentanții Asociației Artipic: Ana Octavia Cîrtei – președinte; Harcea Pacea – artist stradal și vicepreședinte; Vladude - artist și membru.

Sesiune moderată de Lect. Dr. Roxana Vasiliu

Eveniment organizat alături de studenții de la Specializarea Sociologie, Anul III, în cadrul disciplinei Sociologie urbană.

Intrarea este liberă. Participarea este gratuită.