Vineri, 7 iunie 2024, de la ora 17:00, Asociația Galeria Artep în parteneriat cu Facultatea de Filosofie și Științe Social-Politice, vă invită la dezbaterea dedicată curatoriatului din perspectivă feminină, alături de invitatele noastre: Georgiana Buț (Austria), Maja Ćirić (Serbia), Suzana Dan (România), Cristina Moraru (România), Larisa Oancea (Italia), Bojana Piškur (Slovenia), Alice Ongaro Sartori (Italia), Cristina Stoenescu (România) și Eleni Tsopotou (Grecia).

Evenimentul va avea loc în sala Vespasian Pella, Casa Universitarilor din Iași. Accesul este liber.

Evenimentul se va derula exclusiv în limba engleză. Pentru a participa, vă rugăm să vă înscrieți prin email la , locurile sunt limitate.