Vă invităm să participați la Conferința internațională cu tema „Violența asupra femeii. Ipostaze. Explicații. Intervenții”, un eveniment academic de referință, care își propune să aducă în lumină problema complexă a violenței asupra femeilor și să stimuleze eforturile de colaborare pentru abordarea acestei provocări globale. Invităm cercetători, cadre didactice universitare, practicieni și decidenți politici din întreaga lume să transmită propunerile și să participe la această conferinta.

Detalii conferință:

Data: 23-24 noiembrie 2023

Locație: Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași,

Agenda conferinței va include:

• Prezentări și discuții susținute de experți în domeniu
  • Analiză a cauzelor și impactului violenței asupra femeilor
  • Dezbateri privind măsurile de prevenire și sprijinul acordat victimelor

Dorim să creăm un mediu propice schimbului de idei și cunoștințe pentru a contribui la combaterea violenței. Vă încurajăm să participați și să aduceți contribuția dumneavoastră la această cauză importantă.

Pentru înregistrare și mai multe detalii, vă rugăm să accesați https://www.fssp.uaic.ro/vow/ sau să ne contactați la adresa de email: .